תפריט ראשי

הכיני פנייך לקיץ

הכיני פנייך לקיץ

הכיני פנייך לקיץ: הזרקות אסטטיות לאיזור הפנים להחלקת ועיצוב קמטים.

מאת: ד"ר אריאל שוורץ

הרפואה האסטטית בשנים האחרונות הולכת לכיוון של טיפולים פחות פולשניים וניתוחיים ויותר לכיוון של שימוש בפרוצדורות פשוטות וחומרים זמניים למטרות של טיפול בקמטים באזור הפנים. חומרים אלו הם בטוחים לשימוש וכמעט ללא תופעות לואי בשימוש נכון ומקצועי.

מחלקים את החומרים לשתי קבוצות עיקריות: הבוטוקס (דיספורט) וחומרי המילוי השונים.

הבוטוקס הוא חלבון מסוג בוטוליניום טוקסין  A המיוצר ע"י חיידק הקלוסטרידיום בוטוליניום , כאשר הוא מוזרק לשריר הוא חודר לעצב אשר אחראי על כיווץ השריר ומפחית את כיווצו. כאשר הוא מוזרק לאיזורים בהם פועלים שרירי הבעה הוא מרפה אותם ובכך גורם לעור החיצוני להשאר חלק וללא קמטים.

תהליך ההזרקה הינו פשוט וקל ומתבצע ע"י הזרקת כמות קטנה של החומר באמצעות מחט דקיקה ברמת דיוק גבוהה במיוחד. הטיפול אינו כרוך בכאב למעט תחושת עיקצוץ קלה. אין צורך בהרדמה וניתן לשוב מיידית לשגרת היום יום. התוצאה מתחילה להראות לאחר יומיים שלושה ומגיעה לשיאה כשבועיים לאחר ההזרקה.

השפעת הבוטוקס על הקמט היא זמנית ונמשכת בין 4-6 חודשים (ככל שמזריקים בתדירות גבוהה יותר החומר משפיע לזמן רב יותר) על מנת לשמור על פנים חלקות מומלץ לבצע את ההזרקה 2-3 בשנה.

לחומר יש אישור לשימוש ע"י ה FDA האמריקאי ומבוצעות מעל 2 מיליון הזרקות בשנה של החומר.

האיזורים המומלצים לשימוש הם אזורי המצח, בין הגבות וצידי העיניים.

ניתן להשתמש בו גם לטיפול בהזעת יתר ולעיתים גם להקלה על מיגרנות ויישומים רפואיים נוספים.

הקבוצה השנייה היא חומרי המילוי, המתחלקים לזמניים וקבועים. בחומרי המילוי הקבועים אנו מוצאים בעיקר את הסיליקון ודומיו שהשימוש בו למילוי קמטים באזור הפנים שנוי במחלוקת.

חומרי המילוי העיקריים בשימוש כיום הם על בסיס חומצה היאלורונית שהוא חומר שנמצא בעור באופן טבעי. חומר המילוי מוזרק לאיזור הקמט וממלא אותו ובכך יוצר תמיכה לעור הרפוי ומותח אותו.

חומרי מילוי אלו הם נספגים ומחזיקים כ 12 חודשים בממוצע, באיזורים בפנים בהם השרירים מופעלים לעיתים קרובות החומר ייספג בזמן קצר יותר.

אזורי ההזרקה השכיחים לטיפול בחומרי מילוי הם הקמטים בצידי האף, צידי השפתיים, איזור השפתיים ולעיתים גם איזור עצמות הלחיים ומתחת לעיניים.

ההזרקה מלווה בהרדמה מקומית קלה והתוצאה היא מיידית ובדרך כלל ללא תופעות מיוחדות.

אם כן, קיימים היום מגוון אפשרויות לטיפולים אסטטים באזור הפנים והקיץ הוא זמן מצויין להתחיל... 

 

 

 

 

מהיר וכבר לא עצבני: איך 

עוברים טיפול שורש ושיקום

בקלות ובמהירות? 

______________________

לכתבה המלאה ב-